Divadelní spolek Zdobničan má dlouhou tradici...
Dovolujeme si vám představit členy našeho souboru... (až budou fotky)
Informace z vambereckého zpravodaje
06/2014
Milí divadelní příznivci,

s koncem jara a před příchodem léta se i náš spolek chystá k odpočinku od prken, co znamenají svět. Máme za sebou úspěšnou jarní sezónu, reprízovali jsme hru Na správné adrese v režii Aleny Joachimsthalerové a v neděli 23.5. jsme uvedli dílo nové, pohádku O Honzovi a kouzelnici Bambulíně ( režie Pavla Nekvindová) . Jak jsem Vás informovala v minulém čísle zpravodaje, i letos se náš spolek zúčastnil divadelní přehlídky Miletínské divadelní jaro, tentokrát s právě již zmiňovanou hrou

Na správné adrese.

Lektorský sbor ve složení Prof. František Laurin, Mgr. Alexandr Gregar, Ph. D., Mg. A. Jaromír Vosecký udělil našemu souboru cenu za herecký výkon a za režii Aleně Joachimsthalerové a čestné uznání hereckému kolektivu souboru za ztvárnění postav.

Soubor dostal také cenu za incenaci a byl doporučen na Krakonošův divadelní podzim – národní přehlídku. Gratulujeme všem!!!

Já vám za náš soubor přeji krásné léto plné slunce, hřejivých paprsků a pohody.

Za DS Zdobničan Miroslava Sojková
05/2014
Krásné májové dny!!!

Naši milí divadelní příznivci, máme tu máj - lásky čas. Lásky nejen k osobě nám blízké, ale také k divadlu. Ta v nás stále přetrvává. Tento měsíc náš soubor reprízuje konverzační komedii Na správné adrese a to ve sváteční den, 8. května v 19.30 v Pekle nad Zdobnicí.
Premiéru pohádky O Honzovi a kouzelnici Bambulíně uvedeme pro veřejnost v neděli 25.května od 17.00 hod. Těšíme se na Vaši návštěvu.
A že láska k divadlu nemusí spočívat jen v pohybu na prknech, co znamenají svět, jste nás přesvědčili opět vy, naši milí návštěvníci divadelního plesu, když se sešly úžasné a propracované masky, které by nám mohlo závidět i profesionální divadlo. Z preciznosti a nadšení pro věc jsme i my načerpali určitě inspiraci do našich budoucích her. A i když sál nebyl naplněn k prasknutí, vládla zde příjemná atmosféra. K tanci nám hrála skupina EFEKT Hořice a večer zpříjemnila dvě předtančení - taneční skupina svůdných žen D-motion a vždy dokonalá Capoeira. Ples končil v dobré náladě a my děkujeme všem nadšencům, kteří strávili někol ik hodin přípravou kostýmů a maskování. Připojujeme i několik fotografií do fotogalerie.


Za DS Zdobničan Vám přeje krásný máj Miroslava Sojková
04/2014
Naši milí,

v krásných jarních dnech Vás zdravím jménem Zdobničanu. Slunce je v plné síle, ale i přesto Vás zvu k odpočinku do divadla. Kdo ještě nestihl shlédnout výborné představení Na správné adrese, má příležitost v těchto dnech:

4.dubna Častolovice 19.00 hod.

11.dubna Slatina nad Zdobnicí 19.00 hod.

12.dubna České Meziříčí 19.00 hod.

18.dubna Žamberk 19.00 hod.

19.dubna Chleny 19.00 hod.

26.dubna Miletín 16.00 hod. ( Miletínské divadelní jaro - postupová přehlídka)

8.května Peklo nad Zdobnicí 19.30 hod.V plném proudu je také příprava pohádky pro děti. Pozor, změna termínu premiéry! Původně ohlášené datum 6.6. (pro školy) a 8.6. pro veřejnost je změněno na pátek 23.5. pro školy a neděli 25.5. od 17.00 hod. pro veřejnost. A které herce uvidíte v pohádce Honza a kouzelnice Bambulína?

Zde jsou jejich jména: Petr Barvínek, Jaruška Kubíčková, Karel Uhlíř, Oldřich Plašil, Alena Joachimsthalerová, Slávka Kašparová, Jaroslav Havel, Dominika Matějková, Jana Sojková, v dětských rolích Radeček Nekvinda a Honzík Kubíček.

Těšíme se na Vás. M. Sojková
03/2014
DS Zdobničan zdraví všechny své příznivce!

Téměř jarní počasí, které nás v zimních měsících provází, je stálým tématem médií i novinového tisku. My se zaobíráme raději činností divadelní. Té máme totiž také dostatek. V měsíci únoru byla opět ve Vamberku odehrána velice vydařená repríza představení Na správné adrese. Těší nás, že v tak brzkém termínu po premiéře si do divadla našlo cestu téměř dvěstě diváků. Představení navštívila i Jana Albrechtová (Česká patriotka roku 2013 v kategorii Zachování kulturního dědictví), která nám trvale zachovává přízeň. Její kritiky i pochvaly si velmi vážíme a proto jistě režisérku představení Alenu Joachimsthalerovou potěšila velice pozitivní recenze na ono představení. Slovy Jany Albrechtové - Pokud se chcete nejen zasmát, ale přímo rozchechtat až k slzám, rozhodně si nenechte ujít konverzační a situační, ale hlavně velmi pikantní komedii úspěšného francouzského autora Marca Camolettiho Na správné adrese.

Kam tedy na reprízy zajít?

V měsíci březnu - 11.3. Deštné v Orlických horách, 28.3. Záchlumí.

V měsíci dubnu - 4.4. Častolovice, 12.4. České Meziříčí, 18.4. Žamberk, 19.4. Chleny

A pokud byste raději divadlo navštívili s ratolestmi, tak počkejte do června, kdy náš divadelní spolek 8.6. uvede premiéru pohádky Honza a kouzelnice Bambulína v režii Pavlíny Nekvindové. Zkoušky jsou již v plném proudu.

V neposlední řadě Vás zvu na tradiční divadelní ples, který bude uzavírat ve Vamberku plesovou sezónu. Pozor! Ples se letos koná v sobotu a to 29.března. Masky jsou samozřejmě vítány, čeká vás bohatá tombola, předtančení, ocenění masek a příjemná zábava. Těšíme se na Vás.Za DS Zdobničan Miroslava Sojková
02/2014
Divadlo žije!

Plni očekáváni se ve čtvrtek 26.prosince 2013 přišli lidé podívat na tradiční premiéru našeho DS Zdobničanu. Plný sál, téměř 320 diváků, se příjemně bavil již od prvních okamžiků hry Na správné adrese - úsměvné komedie o inzerátech čtyř žen z jednoho domu a čtyř mužů, kteří na tyto inzeráty reagují. Nebyla by to ta správná komedie, kdyby zde nedošlo k záměnám a propletencům hlavních hrdinů. Na své si přišli i milovníci odhalených mužských těl. Veliký potlesk v závěru představení byl zaslouženou odměnou pro naše herce – Alenu Joachimsthalerovou ( také režisérku této hry), Renatu Vašátkovou, Blahoslavu Kašparovou, Janu Myšákovou, Karla Uhlíře, Oldřicha Plašila, Petra Barvínka a Milana Bůžka.

Děkujeme za takovou velikou přízeň, kterou nám stále zachováváte a věřím, že i toto podařené představení splnilo příjemně Vaše očekávání.

A pokud někdo z Vás nemohl odejít od svátečního stolu do divadla, netruchlete. Představení Na správné adrese můžete vidět v reprízách 12.února opět ve Vamberku, 15.února v Českém Meziříčí a 28.února v Kostelecké Lhotě.


Věřím, že se budete příjemně bavit.

Za DS Zdobničan Miroslava Sojková
05/2013
Krásné květnové dny!

Doufáme, že konečně silné jarní slunce dodalo po dlouhé zimě sílu Vám všem. Pokud si budete chtít zpříjemnit stále se prodlužující večery, zajděte s rodinou i přáteli za námi do divadla. Stále Vám nabízíme bláznivou komedii Manželka se nepůjčuje. Odehráli jsme již šest repríz a Vaše přízeň nás velmi těší. A kam tedy za námi:

5.5. od 15.00 hod. Miletín - postupová divadelní přehlídka

15.5. od 19.00 hod. Kostelecká Lhota

17.5. od 19.00 hod. Králíky

Sledujte naše internetové stránky www.zdobnican.mypage.cz, je možné, že reprízy ještě přibudou, jen v současnosti jejich uskutečnění nemáme stoprocentně potvrzeno.

V plném proudu příprav je také pohádka Tři rudá brka náčelníka Vševěda, veselá pohádka z indiánského prostředí v režii Milana Pergera jr.. Ta by se měla představit v Havlíčkově Brodě na přehlídce Dospělí dětem. Ve Vamberku ji uvedeme v červnu.

Na konci dubna, přesněji 28., jsme se také derniérou rozloučili s velmi kvalitně zpracovanou inscenací Past na osamělého muže v režii Aleny Joachimsthalerové. I v tomto případě patří poděkování publiku za velikou návštěvnost repríz v příjemné atmosféře.

Těšíme se na pořádné jarní slunečné dny i na spokojené publikum.

Za DS Zdobničan Miroslava Sojková
03/2013
Milí divadelní příznivci,

děkujeme vám za návštěvnost plesu, který se, troufám říct, vydařil. I když sál nebyl zcela zaplněn, na zábavě to nikterak neubralo a všichni se bavili až do rána.Pestrost masek ani letos nezklamala. Jsme rádi, že jste přišli. A stejně rádi budeme i v případě, že přijdete na některou z našich repríz. A kam se tedy máte vydat?

4.dubna do Častolovic - 19.30 hod. Manželka se nepůjčuje
6.dubna do Pekla nad Zdobnicí - 19.00 hod. Manželka se nepůjčuje
10.dubna do Nového Města nad metují - Past na osamělého muže
12.dubna do Kostelecké Lhoty - Past na osamělého muže
17.dubna do Žamberka - Manželka se nepůjčuje
27.dubna do Kameničné - 19.00 hod. - Manželka se nepůjčuje
28.dubna do Vamberka - derniéra - Past na osamělého muže
5.května do Miletína - 15.00 hod. - Manželka se nepůjčuje

Vidíte, že nabídka je pestrá, tak neváhejte a přijďte za námi. Těšíme se na Vaši návštěvu.

Za DS Zdobničan Miroslava Sojková
01/2013
Všude dobře, doma nejlíp

Zdravíme všechny diváky a příznivce DS Zdobničanu v novém roce 2013. Se starým rokem se náš soubor rozloučil premiérou komedie Manželka se nepůjčuje. Troufám si říci, že úspěšně. Plné hlediště k prasknutí, smích a potlesk a hlavně spokojený výraz diváků po skončení představení. Jako má každý člověk jiný apetit, má samozřejmě i jiný divácký pohled. Nemůžeme tvrdit, že jsme se "líbili" všem, ale doufáme, že těch spokojených diváků byla opravdu většina. A pokud si někdo z Vás nestihl na Štěpána do divadla zajít, nezoufejte. Chystáme reprízy, o kterých Vás budeme včas informovat. A pro připomenutí, koho v tomto kuse uvidíte či jste viděli: Oldřich Plašil, Karel Uhlíř, Renata Vašátková, Stanislav Geba, Jaroslava Kubíčková, Lucie Vodáková, Milan Perger, Jana Sojková, Petr Barvínek, Miroslava Sojková a Jiří Macoun. Za perfektní obsluhu světel a hudby děkujeme Otakaru Jeníčkovi. Přidáváme i několik fotografií z premiéry do fotogalerie.

Něco začíná a něco končí a my jsme se v měsíci lednu derniérou v Chocni rozloučili s úspěšnou pohádkou Byl jednou jeden drak.

S představením Past na osamělého muže se ještě neloučíme, uvedeme reprízy v Bystrém a Novém Městě nad Metují. Termíny se také v našich příspěvcích včas dozvíte.

Do nového roku Vám přejeme mnoho zdraví, příjemných kulturních zážitků, moudrých rozhodnutí a štěstí.

Za DS Zdobničan Miroslava Sojková
07/2012
Milí přátelé vambereckého  divadla,
 
    horké letní dny nás zahání spíše na zahradu a k vodě než do divadla. A proto i my máme "divadelní prázdniny". Výjimku bude tvořit pouze jedno představení Past na osamělého muže, jenž bylo pozváno na Košumberské divadelní léto, kde se představí 11.srpna.
 
     V minulém čísle jsem Vás informovala o účasti našeho spolku na divadelní přehlídce Dospělí dětem v Havlíčkově Brodě. Dovolte mi tedy citaci z článku pana Luďka Richtera (předseda poroty) uvedeného v Amatérské scéně:
 
Příjemným překvapením byla inscenace vambereckého souboru Zdobničan Byl jednou jeden drak. Předloha - Koenigsmarkova adaptace jedné z Ladových pohádek na ruby - je klasický upovídaný "pohádkový" guláš, v němž je možné cokoli, hlavně aby byla legrace. Mladé upravovatelce a režisérce se podařilo zkrátit hru o více než polovinu, dostat do ní příjemnou nadsázku, inteligentní humor a svižný temporytmus, je vidět, že ví o potřebě fyzické akce i o práci s mizanscénou. Těžko - bez úplného přepsání, respektive napsání nové hry - se jí však mohlo podařit výrazněji zpřehlednit nesčetné dějové linie: princezna a král, Honza a jeho matka, drak a čarodějnice, čert, loupežnická partička a do toho ještě pohádkový dědeček Habaděj. Herecká stylizace je výborná, jen je třeba ohlídat si v některých případech míru jejího uplatnění. Dohromady vznikla nejlepší vamberecká inscenace za poslední dvě desetiletí: nepopisná, vtipná a živá. Porota ji odměnila cenou za úpravu a režii.
 
 
Děkujeme Vám a přejeme krásné prosluněné léto. Za DS Zdobničan Miroslava Sojková
06/2012

Milí divadelní příznivci,


 

    zdravíme Vás v těchto krásných jarních dnech a slunce svítí i nad naším divadelním světem. Na začátku měsíce května se náš soubor zúčastnil jako již tradičně divadelní přehlídky v Miletíně a porota výkony herecké i režisérský ohodnotila velmi vysoko. Dovolte mi citovat : Čestné uznání porota uděluje

 

ak.malíři Vladimíru Hanušovi za návrh scény pro inscenaci hry Roberta Thomase Past na osamělého muže Divadelního spolku Zdobničan Vamberk
Karlu Uhlířovi za postavu Komisaře v inscenaci hry Roberta Thomase Past na osamělého muže Divadelního spolku Zdobničan Vamberk

 

Cenu porota uděluje

 

Oldřichu Plašilovi za postavu Daniela Corbana v inscenaci hry Roberta Thomase Past na osamělého muže Divadelního spolku Zdobničan Vamberk
Blahoslavě Kašparové za postavu Florence v inscenaci hry Roberta Thomase Past na osamělého muže Divadelního spolku Zdobničan Vamberk
Aleně Joachimsthalerové za režii hry Roberta Thomase Past na osamělého muže Divadelního spolku Zdobničan Vamberk


Cena za inscenaci:

Divadelnímu spolku Zdobničan Vamberk za inscenaci hry Roberta Thomase Past na osamělého muže


Doporučení na Krakonošův divadelní podzim ve Vysokém nad Jizerou:


Divadelní spolek Zdobničan Vamberk s inscenací hry Roberta Thomase Past na osamělého mužeNyní bude jen záležet na pořadatelích národní přehlídky, zda doporučení poroty přijme a představení zařadí do programu.A jak jsem Vás informovala, s pohádkou Byl jednou jeden drak, kterou můžete v těchto dnech vidět nebo jste možná již viděli, jsme navštívili divadelní přehlídku Dospělí dětem v Havlíčkově  Brodě. Zde výsledky v době odevzdání článku neznáme. Hrálo se nám velmi příjemně a publikum bylo spokojené. Připojujeme alespoň pár fotografií.

 

Jak jistě vidíte, činnost našeho spolku je poměrně rozsáhlá a absolvovat tolik "štací" je časově, ale i finančně náročné. Stejně tak i příprava scény, kostýmů apod. Proto jsme rádi za schválení finančního příspěvku naší organizaci od města Vamberka. Děkujeme.

 

Stejně jako školáky i nás čekají prázdniny. Na prknech, co znamenají svět, se setkáme opět v září, abychom se připravili na další reprízy a pomalu začali chystat další představení.

Děkujeme Vám za přízeň a těšíme se zase na viděnou.    Za DS Zdobničan Miroslava Sojková

 

PS.  Pokud tyto řádky čtete, podařilo se je ještě přidat k našemu článku i po uzávěrce. Díky.

 

 

    Kdo z Vás byl v neděli 27.5. na velmi vydařeném představení našeho spolku Byl jednou jeden drak, možná si povšimnul, že při děkovačce na jevišti chyběl pan Ladislav Písecký, který je uvedený na plakátech i v předchozích článcích  jako režisér. Místo něho jsem tam stála já.

    Vzhledem k přízni, kterou nám zachováváte, považuji  za správné Vám toto osvětlit. Během měsíce března došlo u pana Píseckého ke zdravotním komplikacím a divadlo se zdálo být ztraceno. Budiž panu Píseckému ke cti, kolik nových tváří do našeho divadla přivedl a i právě proto jsem se dokončení hry ujala já jako jevištní spolupráce ( a také vzhledem k očekávanému představení na domácí půdě). Z ní jsem se vlivem situace stala vlastně druhým režisérem představení. Ale za přičinění všech se nám podařilo dotáhnout ho do podoby, kterou jsme Vám zahráli. Opět se ukázalo, jak veliká láska k divadlu může být. Už se představení skoro vzdalo, ale když už jednou začnete .......   M.Sojková


Slíbené fotografie z pohádky Byl jednou jeden drak:

Pohádkový dědeček Karel Uhlíř
Pohádkový dědeček Karel Uhlíř
Poněkud atypický drak Petr Barvínek
Poněkud atypický drak Petr Barvínek
Vojta Vodehnal coby líný Honza
Vojta Vodehnal coby líný Honza
Loupežníka Rudlu koktal Milan Perger jr.
Loupežníka Rudlu koktal Milan Perger jr.
05/2012
Milí divadelní příznivci,

ráda Vás informuji o dění u nás ve ZDOBNIČANU. A co se u nás tedy děje? Stále reprízujeme Past na osamělého muže. V měsíci květnu máte možnost ji shlédnout 2. v Solnici v 19.00 hod., v pátek 4.května v 19.30 hod. hru uvedeme na přehlídce v Miletíně a 11.května reprízujeme v Rokytnici v. Orl.h., také v 19.30 hod.
Pokud chcete do divadla vzít svá dítka, zveme Vás na pohádku Byl jednou jeden drak. Hrajeme již 19.května v Havlíčkově Brodě na tradiční divadelní přehlídce Dospělí dětem, následující víkend nás čeká představení v Ústí nad Orlicí v sobotu 26. v 15.00 hod. a v neděli 27.se na Vás těšíme v 18.00 hod. ve Vamberku. Chcete-li věnovat své ratolesti dárek k Mezinárodnímu dni dětí, tedy 1.6., navštivte naše představení v Rychnově nad Kněžnou v 17.00 hod.
V pohádce se Vám představí Milan Bůžek, Lucie Vodáková, Renata Vašátková, Jana Sojková v alternaci s Adélou Števkovou, Karel Uhlíř j.h., Alena Joachimsthalerová, Jiří Macoun, Tomáš Blažek v alternaci s Milanem Pergerem, Pavla Nekvindová, Vojtěch Vodehnal, Petr Barvínek v alternaci s Lukášem Pavlem, Jaroslava Kubíčková a Oldřich Plašil.

Těšíme se na Vás. Za DS ZDOBNIČAN M. Sojková
04/2012
Příjemný dobrý den všem!

Dovolte nám, abychom Vás v těchto příjemných jarních dnech informovali o dění u nás ve Zdobničanu. Půjdete-li v úterý nebo ve čtvrtek v podvečer kolem Sokolovny, zaslechnete možná mnoho hlasů a zpěv. To jsou stále v plném proudu zkoušky pohádky Byl jednou jeden drak. Na premiéru se můžete těšit v měsíci květnu.
A pokud zrovna nezkoušíme pohádku, aktéři divadelní hry Past na osamělého muže se chystají na reprízy. V dubnu to je v těchto termínech: 23.4. v Rychnově nad Kněžnou, termín 7.4. v Javornici byl zatím přesunut na neurčito. V měsíci květnu pak 2.5. v Solnici ( 19.00 hod.), 4.5. v Miletíně ( 19.30 hod.)
a 18.5. v Častolovicích ( 19.00 hod.)
Věříme, že již slunečné dny si někteří z Vás zpříjemní kulturou a přijdou za námi.

Za DS Zdobničan Miroslava Sojková

Bláznovství obchází kolem světa jako slunce. Není místa, kde by nesvítilo.

William Shakespeare
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one